5 miejsc na wino w Barcelonie, których nie możesz przegapić

Barcelona zajmuje szczególne miejsce w sercach turystów z całego świata. Szum morza, wąskie uliczki i piękne kamienice przyciągają co roku tłumy. Wizyta w stolicy Katalonii nie obejdzie się również bez pysznych tapas popijanych regionalnym winem.

Każdy kto ma w sobie żyłkę enoturysty z chęcią odwiedzi przeliczne bodegi czy sklepy specjalistyczne. Usiane są po całym mieście i zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających winomanów.

Oto 5 obowiązkowych punktów na mapie Barcelony, które każdy miłośnik wina powinien odwiedzić:

Vila Viniteca

Sklep założony w 1932 roku usytuowany jest w samym sercu dzielnicy El Born. Posiada olbrzymi wybór najwyższej klasy win hiszpańskich i międzynarodowych oraz oferuje produkty spożywcze gourmet. Jest organizatorem wielu nietuzinkowych degustacji oraz corocznego festiwalu młodego wina (przełom listopada i grudnia) skupiającego głównie regionalnych producentów.

c Barcelona sklep wino wine shop store tienda vino

www.vilaviniteca.es/en/home
Carrer dels Agullers 7, Barcelona

Monvínic

Wine bar wyróżniony w przewodniku Michelin 2017, który łączy tradycyjną hiszpańską kuchnię z selekcją win z całego świata. Oferuje wiele degustacji oraz spotkań edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów na różnych poziomach zaawansowania. Dla gości lokalu dostępna jest również biblioteka z wieloma publikacjami na temat wina.

MONVÍNIC wine bar Barcelona

www.monvinic.com/en
Carrer de la Diputació 249, Barcelona

Tastavins Penedès

Akademia założona w 1965 zajmuje się szerzeniem wiedzy na temat win z regionu Penedès. Oferuje szeroki wachlarz szkoleń i degustacji (między innymi tasting z parowania wina) oraz organizuje wycieczki enoturystyczne. Jest również współorganizatorem festiwalu jazzowego Vijazz Penedès.

TASTAVINS PENEDÈS degustacja wino barcelona wine tasting

www.tastavinspenedes.cat
Carrer Muntaner 21, Barcelona

Vinacoteca

Sklep i outlet oferujący przede wszystkim hiszpańskie wina i cavy na każdą kieszeń. Umiejscowiony w starym magazynie organizuje ciąg cyklicznych degustacji o charakterze tematycznym.

VINACOTECA outlet wino wine vino shop store tienda Barcelona

www.vinacoteca.cat
Carrer de València 595, Barcelona

Can Paixano – La Xampanyeria

Mała, lokalna tawerna założona w 1969 roku i zlokalizowana w dzielnicy Barceloneta. Ciężko ją znaleźć pośród wąskich uliczek, ale wynagradza wszystko swoim autentycznym klimatem. Oferuje przede wszystkim cavy i domowe tapas w atrakcyjnych cenach.

CAN PAIXANO LA XAMPANYERIA bar tapas vino cava wine wino Barcelona Barceloneta

www.canpaixano.com
Carrer de la Reina Cristina 7, Barcelona

Jeśli masz pytania odnośnie powyższych lokali lub chciałbyś poznać inne szczególne miejsca napisz do mnie w komentarzu pod artykułem.